Nowy numer 38/2023 Archiwum

Powracają chóry

Po covidowej przerwie powracają koncerty Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Cracovia Cantans". Pierwszy z nich odbędzie się już dziś wieczorem.

W poprzednich edycjach festiwalu uczestniczyły chóry z całego świata. Tegoroczna, 11. edycja będzie skromniejsza. Wezmą w niej udział chóry z Polski, Bułgarii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Ich występy będzie oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Romualda Twardowskiego.

Pierwszy koncert festiwalowy - "Światło i śpiew" - rozpocznie się dziś o godz. 19 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Kazimierzu (ul. Augustiańska 7). Drugi koncert z tego cyklu odbędzie się o tej samej porze i w tym samym miejscu w sobotę 18 czerwca. Tego samego dnia o godz. 21.15  w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52) odbędzie się zaś koncert "Śpiewanie po zmierzchu".

Przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w sobotę 18 czerwca o godz. 11, 14 i 17 w sali Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" (ul. Piłsudskiego 27). Festiwal odbywający się pod patronatem "Gościa Krakowskiego" zakończy się w niedzielę 19 czerwca galą finałową w budynku Filharmonii Krakowskiej (ul. Zwierzyniecka 1).

Wstęp na wszystkie koncerty oraz przesłuchania konkursowe w ramach festiwalu jest bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.cracoviacantans.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast