Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wkrótce Archidiecezjalne Święto Rodziny

Odbędzie się ono w łączności z 10. Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie, a także w związku z zakończeniem trwającej od 26 grudnia peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafiach archidiecezji krakowskiej.

Dziękczynienie za dar małżeństwa i rodziny pod hasłem „Największa jest miłość” rozpocznie się w sobotę 25 czerwca.

O 14.00 zaplanowano Bieg Rodzinny. O 16.30 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia na błonia przed sanktuarium św. Jana Pawła II wyruszy procesja z ikoną Najświętszej Rodziny, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Krakowski metropolita senior będzie o 19.00 przewodniczył Mszy św. z udziałem wspólnot neokatechumenalnych. Wcześniej ikona Rodziny z Nazaretu zostanie wniesiona na scenę przed sanktuarium, gdzie odbywać się będą modlitwy w duchowej łączności z Rzymem i Ojcem Świętym Franciszkiem.

W niedzielę od rana w papieskim sanktuarium odbywać się będą warsztaty dla małżeństw i narzeczonych. O 11.00 abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i aktem zawierzenia rodzin archidiecezji krakowskiej. Po południu zaplanowano koncerty Małe TGD, Szkółka TGD oraz artystów z Ukrainy Troye Zillia. Na błoniach przed sanktuarium odbywać się będzie piknik rodzinny, a wieczorem - ewangelizacyjne przedstawienie teatralne.

Wydarzenia odbywać się będą w trzech strefach: animacji (m.in. doświadczenia edukacyjne dla dzieci, bańki mydlane, ekspozycja samochodów papieskich), bistro (foodtrucki, obiad dla wszystkich, wata cukrowa), namiotowej (Służba Maltańska, Rycerze św. Jana Pawła II, Skauci Europy, możliwość rozmowy z kapłanem, eksperci życia rodzinnego).

Święto Rodziny zostało zorganizowane na zakończenie peregrynacji ikony Świętej Rodziny, która od 26 grudnia ub. roku nawiedziła 176 parafii archidiecezji krakowskiej. Jej twórcą jest o. Zygfryd Kot SJ, który tak o niej pisze: „Rolą i celem ikony jest zaproszenie wszystkich do pogłębiania, poznawania i doceniania tak bardzo, jak na to zasługuje dar rodziny, który dał nam Bóg, pomagając nam przykładem Świętej Rodziny z Nazaretu”.

Organizatorami wydarzenia są sanktuarium św. Jana Pawła II, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, Województwo Małopolskie oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast