Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zmiany personalne w archidiecezji 2022

Ogłoszono doroczną listę zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji krakowskiej. Dekrety kierujące kapłanów do nowych zadań, wręczał w dniu 22 czerwca w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich abp Marek Jędraszewski.

Sąd Metropolitalny w Krakowie

Ks. Mariusz Czajkowski CM - zwolnienie z obowiązków obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie i powołanie na urząd sędziego Sądu Metropolitalnego w Krakowie.

Ks. Szymon Janiczek - zwolniony z funkcji audytora w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie z zachowaniem urzędu sędziego tamże.

 

Kuria Metropolitalna w Krakowie

Ks. Artur Czepiel - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, a także z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Kraków-Mogiła i mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej, a także duszpasterzem świeckich pomocników w udzielaniu Komunii Świętej w Archidiecezji Krakowskiej z zamieszkaniem i podjęciem posługi duszpasterskiej w Rektoracie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. Konrad Kozioł - zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu oraz z obowiązków wizytatora katechetycznego dla rejonu VIII Archidiecezji Krakowskiej i mianowany na urząd dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie z zamieszkaniem w parafii pw. MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim.

Ks. Łukasz Michalczewski - mianowany na urząd wiceekonoma Archidiecezji Krakowskiej z zachowaniem dotychczasowych obowiązków.

Ks. Piotr Płaszcz -  zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Zielonkach oraz z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Kraków-Krowodrza i mianowany na urząd wicedyrektora Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej z zamieszkaniem i podjęciem posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Floriana w Krakowie.

 

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Michał Kania - zwolniony z urzędu dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie i mianowany na urząd rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Robert Młynarczyk - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Barbary w Libiążu oraz z zadań animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Libiąż i mianowany na urząd prefekta oraz prokuratora (ekonoma) Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Instytucje Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Ryszard Gacek - zwolniony z obowiązku zamieszkania oraz posługi duszpasterskiej w rektoracie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie z powierzeniem zarządu nad Domem Księży przy ul. św. Marka w Krakowie z zamieszkaniem tamże.

Ks. Łukasz Ślusarczyk - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Królowej Polski w Ryczowie i mianowany zastępcą dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad ruchem wolontariatu Caritas oraz dyrektorem w Ośrodku wczasowo-rekolekcyjnym im. Jana Pawła II Caritas w Zakrzowie, z zamieszkaniem tamże.

Ks. Mateusz Wójcik - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Anny w Krakowie z poleceniem pełnienia zadań w Domu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu z zamieszkaniem tamże.

Księża Neoprezbiterzy

Ks. Marcin Chołodniuk - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Wiśniowej.

Ks. Piotr Drzyżdżyk - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Rybnej.

Ks. Krzysztof Jakubiak - mianowany wikariuszem parafii pw. Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

Ks. Mateusz Mroszczak - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha i MB Bolesnej w Modlnicy.

Ks. Mateusz Ostwald - mianowany wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj.

Ks. Marcin Pytko - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Klemensa w Trzemeśni.

Ks. Paweł Sowa - mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Mateusz Zbroja - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

 

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy