Zabawy dla uchodźców i przyjaciół

W krakowskim Parku im. Henryka Jordana będzie się jutro odbywał od godz. 10 do 20 festyn rodzinny "Czas dla Nadziei". Adresowany jest do uchodźców z Ukrainy i rodzin, które ich goszczą lub im pomagają, choć udział w nim może wziąć każdy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Alpha Polska, Fundacja Davida Hathaway’a i Parafia Najświętszej Marii Panny z Lourdes w Krakowie, na terenie której leży Park Jordana, pragną, by był to czas nadziei i radości, zwłaszcza dla kobiet i dzieci, które w Polsce znalazły schronienie przed śmiercią, głodem i bezdomnością. Wydarzenie będzie miało charakter kulturalno-rozrywkowy z przesłaniem chrześcijańskim, choć nie będzie miało charakteru konfesyjnego.

W programie artystycznym wystąpią m.in. Lidia i Marcin Pospieszalscy z zespołem poszerzonym o artystów z Ukrainy, Kraków Gospel Choir, Jarmuła Band i inni. Uczestników będzie integrować para wodzirejów. Gośćmi specjalnymi będą: David Hathaway i bp Robert Chrząszcz.

Zaplanowano także specjalną strefę dla dzieci, z zajęciami prowadzonymi pod okiem doświadczonych organizatorów. Zajęcia dla młodzieży poprowadzi Stowarzyszenie SIEMACHA; będą warsztaty plastyczne, solne, występy klauna, zabawy w dmuchanych zamkach i na trampolinach. Lekarze Nadziei stworzą możliwość konsultacji medycznych oraz podstawowych badań analitycznych. Straż Miejska i pracownicy MOPS przeprowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych. Caritas poprowadzi punkt konsultacji i informacji dla uchodźców.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii fantowej, w której oprócz licznych nagród będą rozlosowane hulajnogi elektryczne.

Wszyscy będą mogli także skorzystać z bezpłatnych posiłków przygotowanych przez kilku restauratorów i organizatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..