Nowy numer 38/2022 Archiwum

Bachledówka. III Wieczornica z Wyszyńskim

Z udziałem m.in. aktorów Stanisławy Celińskiej i Piotra Piechy 13 sierpnia na Bachledówce odbędzie się III Wieczornica z Wyszyńskim. Koncertowi towarzyszy hasło "Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca".

"Wieczornica z Wyszyńskim" to wydarzenie organizowane cyklicznie na górze Bachledówka w gminie Czarny Dunajec na Podhalu. Wakacje w latach 1967-1973 spędzał tam kard. Stefan Wyszyński. - Wciąż żywa jest pamięć mieszkańców Czerwiennego i okolicznych miejscowości o wieczorach spędzanych z prymasem przy muzyce góralskiej i jego nauce. Nauczanie Wyszyńskiego ma wymiar ponadczasowy, nie straciło nic na aktualności, mimo upływu lat. Wydarzenie ma nie tylko wymiar religijny, ale również społeczny i patriotyczny - mówi Małgorzata Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Na "Wieczornicy z Wyszyńskim" wystąpią zespoły regionalne z terenu Gminy Czarny Dunajec, kapela góralska, aktor Teatru Ludowego w Krakowie - Jan Nosal, Schola "Niebo" z Piekielnika, Zespół "Wniebogłosy" oraz gwiazda - koncertu Stanisława Celińska z zespołem. Całości dopełnią fragmenty monodramu "Zapiski więzienne - droga duchowa" w reżyserii Jarosława Tochowicza. W roli kardynała Wyszyńskiego wystąpi aktor Piotr Piecha.

Organizatorami wydarzenia są: wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, parafia ojców Paulinów na Bachledówce.

Patronat honorowy na wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

"III Wieczornicy z Wyszyńskim" patronuje m.in. "Gość Niedzielny"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy