Pomidory z opactwa

Mniszki z klasztoru benedyktynek w Staniątkach uprawiają i sprzedają wyjątkowe pomidory.

Gorąco zachęcają do ich zakupu, bo taka forma kwesty ma być wsparciem na remont i funkcjonowanie zabytkowego opactwa.

"W tym roku na terenie opactwa zostało posadzonych ponad 1500 krzaków pomidora z gatunku boderina. Pomidory można nabywać w opactwie w Staniątkach oraz w naszym sklepiku w opactwie benedyktynów w Tyńcu. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową" - informuje matka kseni Stefania Polkowska. "Czerwony kolor, słodki smak, brak chemii, a jedynie naturalny nawóz - to wyznaczniki pomidorów z naszego opactwa, których uprawa jest w pełni ekologiczna" - zachwalają benedyktynki na swojej stronie internetowej.

Informacje i zamówienia można składać telefonicznie pod numerem: (12) 281 80 58 oraz mailowo pod adresem: info@benedyktynki.eu.

O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek, które z powodu pandemii utraciły wiele możliwości zarobku na swoje utrzymanie, można dowiedzieć się na furcie i pod numerem telefonu: 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można wpłacać darowizny.

Zespół klasztorny w Staniątkach powstał prawdopodobnie w 1216 roku. Fundatorem tego najstarszego opactwa benedyktynek w Polsce był Klemens Jaksa Gryfita.

Rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy Opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..