Nowy numer 09/2024 Archiwum

Poronin. Górale modlili się w intencji pielgrzymki Franciszka do Kazachstanu

Parafianie z Poronina w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września modlili się przy relikwiach Drzewa Krzyża w intencji pokoju na Ukrainie i w intencji papieża Franciszka, który odbywa pielgrzymkę do Kazachstanu.

W kościele parafialnym w Poroninie licznie zgromadzeni parafianie oddali cześć Krzyżowi Świętemu. Mszy świętej przewodniczył ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii. - Nie możemy lekceważyć znaczenia krzyża w życiu każdego z nas, każdego wierzącego. I nie bójmy się nieść krzyża - mówił duchowny.

W Poroninie co roku w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczyna się przygotowanie do udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Stąd młodzież przygotowała oprawę Mszy świętej, czytania, psalm, modlitwę powszechną.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Gminy Poronin, Związku Podhalan i harcerze z pocztami sztandarowymi.

Po Mszy świętej miała odbyć się procesja górali pod krzyż na Galicowej Grapie, który góruje nad miejscowością, a mieszkańcy w cieniu tego krzyża podejmują swoje codzienne, także duchowe zmagania. Z uwagi na warunki atmosferyczne było to niemożliwe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy