Nowy numer 49/2023 Archiwum

Abp Jędraszewski: Jan Paweł II mistrzem i nauczycielem czasu otwartego

Abp Marek Jędraszewski odprawił dziś w rzymskiej bazylice św. Jana na Lateranie Mszę św. z okazji 40-lecia działania Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Zwierzchnikiem fundacji jest każdorazowy metropolita krakowski.

Arcybiskup wspomniał o znaczeniu fundacji. - Fundacja imienia św. Jana Pawła II, w której z woli Bożej Opatrzności zostało nam dane pracować, ma naszą pamięć o nim nie tylko utrwalać, ale i pogłębiać: dla naszego dobra, dla właściwego kształtowania naszej tożsamości, aby życie nasze i wszystkich tych, którzy przyjdą po nas było przepełnione nadzieją, czasem otwartym na wieczność - powiedział hierarcha.

Zaznaczył w swej homilii,  że "czas objawiony i urzeczywistniony przez Chrystusa, czas zbawienia, jest czasem otwartym, wybiegającym ku przyszłości" i taki też jest czas Kościoła.

- Ten otwarty czas Kościoła nieustannie urzeczywistnia się w każdej sprawowanej na wszystkich ołtarzach świata Eucharystii - powiedział metropolita krakowski. - Jeśli czas Kościoła jest czasem otwartym, to również czas sprawowania przez św. Jana Pawła II Wielkiego posługi Piotrowej musiał być czasem otwartym. I tak też było przez wszystkie lata jego długiego pontyfikatu. Sam nieustannie wybiegał ku przyszłości i tego wybiegania w przyszłość uczył cały Kościół - dodał abp Jędraszewski, wskazując także, iż patron rzymskiej fundacji "pozostał w naszej pamięci jako mistrz i nauczyciel czasu otwartego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy