25 września zakończyły się trzydniowe Pola Chwały. Tym razem były poświęcone szczególnie epoce starożytnej i stały lekcją żywej historii antycznych Grecji i Rzymu.
Na błoniach niepołomickich stanęło starożytne miasteczko, w którym nie tylko funkcjonował obóz rzymskich legionistów. Zaprezentowano także kulturę życia codziennego i kulturę wysoką tego okresu, na stanowiskach poświęconych antycznej kuchni, rzemiosłom, rozrywce i grom, muzyce i sztuce, a nawet dawnym zabiegom kosmetycznym. Szczególnie widowiskowe były pokazy walk gladiatorów oraz pokazy uzbrojenia i sprawności bojowej rzymskich legionistów.
Tradycyjnie na Polach Chwały były reprezentowane także pozostałe epoki historyczne. Na dziedzińcu niepołomickiego zamku prowadzono pokazy i warsztaty dotyczące szeroko rozumianej sztuki od średniowiecza po czasy XX wieku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje i warsztaty dawnych tańców, pokazy mody i dynamiczny występ Teatru Walki Leszka Galicy. Zamkowe sale stały się natomiast królestwem amatorów gier strategicznych, można było podziwiać pieczołowicie stworzone makiety pól bitew i spróbować własnych sił w grze pod okiem doświadczonych specjalistów.
Na terenach wokół zamku i niepołomickiego rynku rozłożyły się obozy oddziałów rekonstrukcyjnych. Wielką atrakcją, nie tylko dla dzieci, była możliwość obejrzenia z bliska wozów bojowych i uzbrojenia, a nawet okazja do ćwiczenia szermierki czy strzelania z broni palnej. Tłumy zainteresowanych zbierały się w miejscach, w których były prowadzone prezentacje i pokazy techniki walki i uzbrojenia. Natomiast najmłodsi chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach.