W trakcie kolejnego dnia jubileuszowych 25. Międzynarodowych Targów Książki prezentowały się m.in. wydawnictwa publikujące literaturę religijną.
W alejkach sal wystawowych i przy stoiskach, było widać dziś bardzo wiele młodzieży.
- Szukam czegoś dobrego z zagranicznej literatury pięknej - mówiła Ada z Krakowa, chodząca do VIII klasy podstawówki.
Przyjeżdżali także młodzi czytelnicy z poza Krakowa. Maja Lenik i Milena Wróbel z Tarnawy Górnej koło Suchej Beskidzkiej przeglądały z zainteresowaniem książkę Papieża Franciszka "Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości" wydaną przez Dom Wydawniczy Rafael z Krakowa. - Tytuł brzmi ciekawie - powiedziały.
- Wśród naszych nowości chcę zwrócić uwagę na książkę znanego krakowskiego autora, ks. prof. Edwarda Stańka"„Jezu, jak mogłeś to powiedzieć... Szokujące wersety Ewangelii". Autor zwraca uwagę na trudne, wywołujące współcześnie kontrowersje w odbiorze fragmenty Pisma Świętego, wyjaśniając ich znaczenie. Autor książki napisał we wstępie: "Współczesne światopoglądy i koncepcje organizowania »nowego świata« jasno sygnalizują, że dla nich Ewangelia jest niewygodna. Nawet w Kościele instytucjonalnym wiele wypowiedzi Jezusa i ewangelistów jest pokrywanych milczeniem. Tymczasem Jezus oczekuje przyjęcia całym sercem Jego Ewangelii, a jest to zrozumiałe, jeśli się wie, że Ewangelia to Miłość Boga z całego serca, z całej duszy, z całego umysłu i ze wszystkich sił" - mówi Marek Kotas z Rafaela.
Zapowiada także premierę publikacji "Księga błogosławieństw". - Autorem jest ks. Teodor Sawielewicz, znany z głoszenia Słowa Bożego zarówno za pośrednictwem książek jak i serwisu internetowego You Tube. Premiera odbędzie się na naszym stoisku targowym C 30 w sobotę 29 października o godz. 17. zapowiada się oblężenie, bo już kilka tysięcy osób zadeklarowało chęć nabycia tej książki - informuje przedstawiciel wydawnictwa Rafael.
Na stoisku franciszkanów można było przeglądać i kupować książki z ich krakowskiego wydawnictwa Bratni Zew, wydawnictwa z klasztoru w Niepokalanowie oraz krakowskiej fundacji Brat Słońce. - Polecamy nową biografię bł. Anieli Salawy autorstwa o. Alberta Wojtczaka. Poprzednia była wydana już dawno. Książka łączy rzetelność faktograficzną z potoczystością stylu - mówi Adrian Walczuk z Bratniego Zewu. - W październiku minęła 40 rocznica kanonizacji. Maksymiliana Kolbe. Przywieźliśmy do Krakowa książkę „Opowieść o świętym Maksymilianie”, napisaną przez o. Paulina Sotowskiego - mówi br. Andrzej Maria Kopczyński z Niepokalanowa.
Na stoiskach z literaturą religijną można było spotkać m.in. książki ks. Jana Kaczkowskiego i o nim. - Nasze wydawnictwo przygotowało m. in. opowieści ks. Jana o swoim kapłaństwie w tomie "Ekskluzywny żebrak". Z myślą o przybliżeniu najmłodszym czytelnikom postaci innego kapłana, wydaliśmy ilustrowaną książkę Beaty Cechowskiej-Atay „Niezwykła historia ks. Dolindo”. Ciekawą publikacją dla dzieci ważną w kontekście toczącej się wojny na terenie Ukrainy, są „Bajki bez granic. Kazky bez kordoniw” Iriny Macko. Dwujęzyczny tekst pozwala je czytać zarówno polskim dzieciom jak i dzieciom uchodźców ukraińskich - mówi ks. Przemysław Świderski, dyrektor wydawnictwa diecezjalnego Unitas w Siedlcach.
Godziny otwarcia w ostatnich dwóch dniach targów odbywających się przy ul. Galicyjskiej 9: w sobotę 29 października od godz. 10 do 19, w niedzielę 30 października - od godz. 10 do 17. Organizatorzy przypominają zwiedzającym, że w nocy z 29 na 30 października nastąpi zmiana czasu na zimowy. Wskazówki zegara należy wówczas przesunąć z godz. 3 na 2.
Szczegółowy program targów jest dostępny pod adresem internetowym www.ksiazka.krakow.pl.
Swoje stoisko C26 ma do dyspozycji targowych gości, także "Gość Niedzielny". Bogdan Gancarz /Foto Gość