Nowy numer 20/2024 Archiwum

Śliczna jak różany kwiat

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera zaprasza na Mszę św. w intencji swoich podopiecznych, ich rodzin i rodzin po stracie oraz na koncert pieśni Maryjnych.

To wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 25 listopada o godz. 18.00, w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7). Mszę św. odprawi ją ks. prof. Andrzej Muszala, bioetyk, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Tuż po Eucharystii, ok. godz. 19.00, rozpocznie się koncert „Śliczna jak różany kwiat” (wstęp wolny). Wystąpią Joachim Mencel i Basia Pospieszalska (najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji tej muzykującej rodziny), czyli duet, który potrafi stworzyć wyjątkowy muzyczny klimat.

Profesor Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu (liry korbowej) wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy. Oboje łączą zaś kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. W efekcie głosem i dźwiękiem, wykonując stare, a więc tradycyjne i współczesne pieśni Maryjne, zaproszą słuchaczy nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego.

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera powstało w 2004 r. z inicjatywy Adama M. Cieśli, a opiekę perinatalną prowadzi od 2015 r. Opiekuje się też rodzinami po stracie dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy