Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kraków. Czapka od serca

Z myślą o chorych onkologicznie dzieciach i ich rodzicach Fundacja Ronalda McDonalda zrealizowała projekt "Czapka od serca". Wydziergane przez wolontariuszy fundacji czapki trafiły niedawno na oddziały onkologiczne i hematologiczne 10 szpitali w Polsce.

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 r. "Fundacja wybudowała i prowadzi w Polsce 2 Domy Ronalda McDonalda. W Krakowie, przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Dom z dwudziestoma pokojami dla rodzin działa od października 2015 roku. Domy wspierają rodziny hospitalizowanych dzieci nie tylko poprzez bezpłatny pobyt w czasie leczenia dziecka w szpitalu, ale przede wszystkim zapewniając stałą bliskość rodziców i rodzeństwa w tym trudnym czasie. Jak w każdym domu, oprócz komfortowych sypialni z łazienkami, jest tu duża wspólna kuchnia, jadalnia, miejsce spotkań, ogród i obszerna biblioteka. Wspólne dbanie o dom to dla rodzin namiastka normalności. Jest także prowadzona profilaktyka onkologiczna" - informują przedstawiciele fundacji.

Każdy może pomóc w utrzymaniu jej programów, przekazując 1,5 proc. podatku, darowiznę finansową i rzeczową lub dołączając do wolontariatu.

Kraków. Czapka od serca   Każdy zestaw zawierał dwie dziergane czapki. Weronika Kwiecień /USD
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy