Złote Kule dla Martynki i Milenki

W najbliższą niedzielę rozpocznie się trzecia edycja akcji "Złote Kule św. Mikołaja". W tym roku dochód przeznaczony jest na pomoc 6-letnim bliźniaczkom, cierpiącym na bardzo ciężką i rzadką chorobę - zespół Bardeta-Biedla.

W najbliższą niedzielę w krakowskim kościele pod wezwaniem biskupa z Miry stanie kufer św. Mikołaja, w którym umieszczone będą złote kule. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul, które zabierze do domu. Złota kula może zawisnąć jako ozdoba na choince, będąc znakiem adwentowej pomocy potrzebującym.

Akcja nawiązuje do legendy, w której św. Mikołaj pomógł trzem ubogim siostrom, podrzucając do ich domu trzy pokaźnej wielkości złote kule. Dzięki podarkom siostry stały się zamożne i mogły wyjść za mąż.

W tym roku złote kule pomogą 6-letnim siostrom bliźniaczkom - Martynce i Milence - cierpiącym na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. 
Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Zapewnią ją wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Aby pomóc, wystarczy zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w wybranych kościołach od 4 grudnia do 6 stycznia. W kuli znajdą się wszelkie potrzebne informacje na temat form wsparcia. Skrzynie pojawią się w następujących świątyniach: kościół św. Mikołaja, sanktuarium św. Józefa karmelitów bosych, kościół Świętego Krzyża w Krakowie, kościół Bożego Miłosierdzia przy ul. Smoleńsk, kościół św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach (tylko 4 grudnia).

Kufry będzie można znaleźć również poza Krakowem: w kościołach Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawie k. Bochni, Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie, św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa, św. Stanisława BM w Osieczanach.

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii św. Mikołaja dobrowolną ofiarę, w tytule koniecznie wpisując hasło "Złote Kule św. Mikołaja". Więcej informacji - na stronie internetowej parafii.

Akcja jest organizowana po raz trzeci z inicjatywy Wspólnoty Rodzin Karmelitańskich.

« 1 »