Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kraków. Złote Anioły dla chórów

Koncertem galowym w kościele pw. św. Katarzyny zakończył się 4 grudnia XI Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Przy tej okazji wręczono nagrody festiwalowe.

Tym razem w festiwalu wzięło udział 13 chórów z Polski, Czech, Łotwy i Węgier. Koncerty "Światło i śpiew" odbywały się w kościele pw. św. Katarzyny, przesłuchania konkursowe zaś - w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła.

Występy zespołów oceniało międzynarodowe jury, w którego skład wchodzili doświadczeni chórmistrzowie. Przewodniczył mu Andrea Angelini z Włoch. Zespoły były oceniane w 5 kategoriach. Chórom uznanym przez jury za najlepszych wykonawców festiwalu przyznano statuetki Złotego Anioła. Otrzymali je: chór dziewczęcy Aurin z Kecskemet na Węgrzech, chór kameralny Fra-Cho-Ri z łotewskiej Rygi i chór żeński Alla Fine z Poznania.

Kraków. Złote Anioły dla chórów   Statuetkę Złotego Anioła otrzymał także chór kameralny Fra-Cho-Ri z łotewskiej Rygi. Materiały prasowe organizatorów festiwalu

Krakowski festiwal to wydarzenie szczególne. - To jedna z nielicznych w Europie międzynarodowych imprez chóralnych o tematyce adwentowej. Staramy się, by co roku występowały na festiwalu inne zespoły, o zróżnicowanym składzie i repertuarze. Cieszymy się, że po trzech latach epidemicznej przerwy znów mogliśmy cieszyć słuchaczy pięknem muzyki chóralnej - powiedział Maciej Przerwa, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Kraków. Złote Anioły dla chórów   Trzecim wśród najlepszych zespołów festiwalowych, którym przyznano statuetki Złotego Anioła był chór żeński Alla Fine z Poznania. Materiały prasowe organizatorów festiwalu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy