Ludźmierz. Aż 280 tys. zł Rycerze Kolumba przeznaczyli na paczki dla Ukrainców

Podhalańscy Rycerze Kolumba wraz z góralami przygotowali aż 2 tys. świątecznych paczek dla obywateli z Ukrainy o łącznej wartości 280 tys. zł. Ich realizacja była możliwa m.in. dzięki ofiarności Rycerzy Kolumba ze Stanów Zjednoczonych.

Paweł Put z podhalańskich Rycerzy Kolumba i Rady Ludźmierskiej jest ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji pomocy. - Cieszę się, że Rycerze Kolumba stanowią most łączący pomiędzy tymi, którzy potrzebują, i tymi, którzy pragną pomagać, a nie bardzo wiedzą, jak. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację wojenną w Ukrainie i cierpiących wskutek działań wojennych, uruchomiliśmy most gorących serc pragnących pomóc tym, którzy niewinnie cierpią - mówi.

Podhalańscy Rycerze Kolumba dostali pieniądze od braci zza Wielkiej Wody na zakup żywności. Parafianie z Ludźmierza, dzieci i młodzież ludźmierskich szkół, Ochotnicza Straż Pożarna z Krauszowa i Ludźmierza oraz inni wraz z Rycerzami Kolumba zgromadzili się w sali konferencyjnej nowo powstającego Domu pod Tęczą, by spakować ponad 2 tys. paczek. - Do każdej włożyć trzeba było 22 produkty spożywcze długoterminowe - opowiada ks. Jerzy Filek, proboszcz parafii i kustosz ludźmierskiego sanktuarium. W pakowaniu brało udział ok. 50 osób.

Paczki spakowane w Ludźmierzu zostaną przewiezione do Łańcuta, a stamtąd mają być przetransportowane za wschodnią granicę. - W sumie łączna wartość darów to 280 tys. zł. A nie jest to jeszcze ostatnie słowo - podkreśla P. Put.

Rycerze Kolumba wielokrotnie już pomagali obywatelom z Ukrainy. W sanktuarium w Ludźmierzu tamtejsi duszpasterze udostępnili dla rodzin z Ukrainy miejsca noclegowe i zapewnili im godne warunki życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..