Nowy numer 08/2024 Archiwum

Patroni z Łagiewnik

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza do wylosowania patrona na nadchodzący Nowy 2023 Rok.

Na początku nowego roku kalendarzowego we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się tradycyjnie losowanie rocznych patronów. Losują również osoby związane ze zgromadzeniem, a więc kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia "Faustinum", przyjaciele oraz uczestnicy grupy "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" na Facebooku.

Od kilku lat patronów mogą wylosować także osoby odwiedzające stronę www.faustyna.pl. - Święci i błogosławieni naprawdę nas wspierają i orędują za nami, jeśli tylko się do nich zwracamy. To bardzo pomocni przyjaciele w codzienności, więc zachęcamy do wzięcia udziału w naszym losowaniu - namawia s. Elżbieta Siepak ZMBM, odpowiedzialna za akcję.

W ubiegłym roku patrona wylosowało ponad 330 tys. osób. Byli to przeważnie Polacy, ale pojawili się też internauci z Anglii, Francji, Hiszpanii czy Niemiec. Na stronie internetowej zgromadzenia w polskiej wersji językowej można wylosować jednego z 200 patronów, a na stronach w innych językach jednego ze 100.

- Wraz z patronem każdy losujący otrzyma roczną intencję do modlitwy, którą może podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym. Oprócz tego wszyscy dostają przesłanie, które najczęściej pochodzi z "Dzienniczka" św. s. Faustyny - dopowiada s. Siepak.

Losowanie rocznych patronów to wyjątkowy zwyczaj w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święta s. Faustyna przywiązywała do tej praktyki wielką wagę. W swoim "Dzienniczku" opisała losowanie patrona na rok 1935.

"Po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: »Jestem twoim patronem, czytaj«. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: »Patron na rok 1935 - Najświętsza Eucharystia«. Serce mi zadrgało z radości” - brzmi fragment "Dzienniczka” opisujący ten moment.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy