Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bigos od świętej Faustyny

Po raz kolejny z Funduszu Miłosierdzia działającego przy kościele rektoralnym w Krakowie-Łagiewnikach sfinansowano wsparcie dla osób bezdomnych - podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. 4 stycznia zawieziono im 150 porcji ciepłego bigosu.

Od października ub. roku trwa akcja "Zupa od św. Siostry Faustyny". - Cieszymy się, że udało się nam zebrać tyle środków, że już po raz czwarty mogliśmy przygotować posiłki dla podopiecznych Dzieła św. Ojca Pio. Wielkie serca czcicieli Bożego Miłosierdzia sprawiają, że w trudnym czasie zimowym bezdomni otrzymują ciepły posiłek, przygotowywany przez naszą restaurację "Agape" - mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Jak przypomina, przy łagiewnickim kościele rektoralnym już prawie dwa lata działa Fundusz Miłosierdzia. - Zebrane na nim środki przekazujemy dla ludzi potrzebujących, ubogich. Każdego miesiąca staramy się wspierać Dzieło Pomocy św. Ojca Pio - dodaje.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: "W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś - jak to określiłem w liście »Novo millennio ineunte« - »wyobraźnia miłosierdzia« w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie »świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr«. Niech tej »wyobraźni« nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi".

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może wpłacić datek na konto podane na internetowej stronie sanktuarium KLIK z dopiskiem: "Fundusz Miłosierdzia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy