Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jeśli cappuccino, to w święto Objawienia Pańskiego tylko dla Afryki

Krakowska Fundacja Kapucyni i Misje po raz kolejny organizuje akcję, która wspomoże dzieci z Ndim, Ngaoundaye i Bocaranga w Republice Środkowoafrykańskiej będące pod opieką kapucyńskich misjonarzy.

Szczególną opieką kapucyni obejmują sieroty, zapewniając im zwłaszcza codzienny ciepły posiłek. Takich dzieci jest ponad tysiąc.

Pieniądze uzyskane z akcji zostaną przeznaczone na zakup wyżywienia. "Ty możesz delektować się pyszną kawą i sernikiem, a dziecko w Republice Środkowoafrykańskiej dzięki temu będzie mogło zjeść ciepły posiłek" - zachęcają do udziału w inicjatywie krakowscy kapucyni.

Aby wesprzeć akcję, należy się przyjść 6 stycznia na salę gimnastyczną w klasztorze przy ul. Loretańskiej 11, gdzie będzie można napić się doskonałej misyjnej kawy oraz zjeść sernik przygotowany przez mniszki klauzurowe kapucynki.

- Oprócz tego przez cały dzień będzie można porozmawiać z misjonarzami, obejrzeć ciekawą wystawę oryginalnych eksponatów przywiezionych z Afryki oraz zobaczyć zdjęcia i filmy o życiu mieszkańców Czarnego Lądu - zapowiada br. Jerzy Steliga, sekretarz misyjny kapucynów prowincji krakowskiej i koordynator akcji.

Więcej informacji o "Cappuccino dla Afryki" jest dostępnych na stronie: www.fundacja.kapucyni.pl oraz pod numerem telefonu 501 288 867.

Misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej posługują w Afryce od ponad 30 lat. Poza duchowym wsparciem pomagają budować studnie, szkoły, szpitale oraz rozprowadzają żywność i leki.

Dożywianie osieroconych afrykańskich dzieci jest co roku finansowane ze sprzedaży kawy Cardinale Massaia, akcji "Cappuccino dla Afryki" odbywającej się w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz inicjatywy "Wyślij pączka do Afryki" w Tłusty Czwartek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy