Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

1500 lokalnych edycji

„Gość Niedzielny” obchodzi w tym roku 100. urodziny. Krakowskie wydanie ukazuje się właśnie z imponującym numerem.

Nasz tygodnik jest dziś wciąż najchętniej kupowany w Polsce. Czytelnicy z naszej diecezji dokładają do tego wyniku niemałą cegiełkę. A my, dziennikarze i współpracownicy, w zamian staramy się wciąż trzymać rękę na pulsie krakowskiego Kościoła. Już nie tylko w wersji papierowej, ale także – od 11 lat idąc z duchem czasu – na stronie internetowej.

Przez ten czas, od 1994 r. poczynając, staraliśmy się zasłużyć na zaufanie naszych Czytelników, w tym kolejnych pasterzy naszej archidiecezji. Kardynał Franciszek Macharski powiedział o nas półżartem, że to „już nie gość, ale domownik”. Kardynał Stanisław Dziwisz z kolei uznał, że pełnimy „owocną służbę dla Kościoła krakowskiego”, która jest „dobrem służącym ewangelizacji”. Obecny metropolita abp Marek Jędraszewski dziękuje z kolei Bogu „za to dzieło, które służy ewangelizacji, promując szczególnie wartość życia ludzkiego, wciąż w wieloraki sposób zagrożonego”.

W numerze jubileuszowym przypominamy, co ważnego i ciekawego w archidiecezji stało się przedmiotem naszych wysiłków dziennikarskich. A za tydzień otwieramy kolejne 1500 wydań. Fotograficzne podsumowanie naszej działalności, od 1000. numeru poczynając, znajdziecie 28 stycznia w galerii na stronie internetowej: krakow.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy