Po 29 latach działalności redakcji pod Wawelem, ukazał się tysiąc pięćsetny numer krakowskiej edycji "Gościa Niedzielnego". Opublikowaliśmy także tysiące informacji internetowych.
Zaczynaliśmy 16 stycznia 1994 r. od dwóch skromnych, czarnobiałych stroniczek, redagowanych wpierw w oficynie, a potem na piętrze kamienicy "Pod ściętą głową" przy Rynku Głównym 44. 15 maja 1994 r. mieliśmy do dyspozycji już 4 strony, zaś od numeru, który ukazał się na Wielkanoc 1996 r. - stron osiem. W czerwcu 1996 r. w krakowskim "Gościu" pojawiły się kolorowe zdjęcia. Od bożonarodzeniowego numeru 2001 r. mamy już nowoczesny, kilkakrotnie modyfikowany format magazynowy. Dzieła dopełniła w połowie września 2012 r. aktualizowana codziennie strona internetowa krakowskiego "Gościa". Dzięki niej przestaliśmy być tylko cotygodniowym gościem w domach naszych czytelników, a zagościliśmy tam codziennie, informując na bieżąco o tym, co dzieje się w archidiecezji.
Niekiedy te informacje poszerzały znacznie to, co w papierowej edycji mogliśmy zawrzeć jedynie w kilku zdaniach, niekiedy były zaś jedyną formą, w której relacjonowaliśmy dane wydarzenia. - W krakowskim "Gościu Niedzielnym" i wokół niego powstała 29 lat temu ważna część środowiska dziennikarskiego Krakowa i Małopolski o wspólnym przywiązaniu do dobrych reguł tradycyjnego warsztatu dziennikarskiego, do rzetelności i dojrzałości przekazu informacji i opinii, a nade wszystko do wartości prawdy i dobra - mówi prof. Krzysztof Gurba, medioznawca, prezes Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Dzięki zespołowi pracowników i licznemu gronu współpracowników relacjonowaliśmy nie tylko to, co działo się w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3, ale także w parafiach i klasztorach od Podhala, Spisza i Orawy, aż po pogranicze dawnego księstwa oświęcimsko-zatorskiego; od Kornatki po Płoki. Numer 1000. wydaliśmy w kwietniu 2013 r. Od tej pory, aż do bieżącego numeru 1 500., relacjonowaliśmy wiele ważnych wydarzeń. Najważniejszym były Światowe Dni Młodzieży w 2016 r.
O tym wszystkim można przeczytać szerzej w jubileuszowym 1500. numerze wydanym jako numer 4/2023 "Gościa Krakowskiego" (na niedzielę 29 stycznia), dostępnym w kościołach i księgarniach katolickich archidiecezji krakowskiej oraz w dostępie elektronicznym. Do tego tekstu dołączamy zaś galerię fotografii przedstawiających wybrane wydarzenia z życia archidiecezji z lat 2013-2023, okresu między wydaniem 1000. a 1500. numerem "Gościa Krakowskiego".