Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Podhale. Górale w obronie św. Jana Pawła II

W sobotę 18 marca górale przejdą w marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Rozpocznie się on na rynku w Nowym Targu, a uczestnicy przejdą ulicami miasta do nowotarskiego sanktuarium św. Jana Pawła II.

Decyzję o marszu w obronie św. Jana Pawła II podjęło wspólnie prezydium Rady Powiatu Nowotarskiego wraz z proboszczem sanktuarium św. Jana Pawła II w Nowym Targu ks. Janem Karlakiem, a także działaczami Związku Podhalan w Polsce.

 - Dla nas, wierzących, jest to trudna sytuacja. Zostaliśmy wystawieni na ciężką próbę i musimy ten egzamin zdać. Dzisiaj musimy jeszcze raz wyrazić wdzięczność wobec papieża Polaka za wolność, niepodległość i obudzenie narodu - mówi Tadeusz Rafacz, przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego.

Organizatorzy zapraszają na marsz, który rozpocznie się o godz. 10.30 na nowotarskim rynku, skąd jego uczestnicy przejdą ulicami miasta do sanktuarium św. Jana Pawła II przy ul. Szaflarskiej 160. Tam o godz. 12 będzie Msza św. Wcześniej, w czasie trwania marszu, będzie odmawiany Różaniec.

Z kolei w ramach bronienia dobrego imienia św. Jana Pawła II w Zakopanem spotkają się przedstawiciele małopolskich samorządów, szkół i stowarzyszeń, którym św. Jan Paweł II jest szczególnie bliski i których jest patronem. Głos zabiorą reprezentanci Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakliczyna, Wadowic, powiatu tatrzańskiego oraz województwa małopolskiego, a także Związku Podhalan (Zarządu Głównego oraz Oddziału Zakopane).

- To będzie wyraz sprzeciwu wobec nasilających się prób zdyskredytowania osoby św. Jana Pawła II, którego życie i nauczanie stanowi ogromną i niepodważalną wartość dla Kościoła na całym świecie, dla Polski, a także dla naszej małej ojczyzny, z którą był szczególnie związany - mówi Anna Karpiel z Urzędu Miasta w Zakopanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy