Wielkanocne warsztaty w papieskim muzeum

Od 29 marca do 5 kwietnia w wadowickim Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach wielkanocnych.

Organizatorzy zachęcają: "Specjalnie dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy propozycję twórczych warsztatów wielkanocnych, podczas których dzieci będą miały okazję poznać nie tylko zwyczaje i tradycje świąteczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego w Wadowicach, ale także wykonać świąteczną ozdobę".

Zajęcia odbywać się będą w przestrzeni ekspozycji stałej oraz sali teatralnej placówki od 29 marca do 5 kwietnia w godz. 9-14. Koszt udziału w zajęciach wynosi... 1 zł od uczestnika.

Każdy zabierze ze sobą własnoręcznie wykonany witraż lub ozdobę świąteczną. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 609 730 528 lub mailowo pod adresem: edukacja@domjp2.pl.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 roku. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje postać papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..