Jajka świąteczne ze Staniątek

Przed Wielkanocą u benedyktynek ze Staniątek można zakupić misternie zdobione i czekoladowe jajka oraz wypieki świąteczne na wielkanocne stoły.

Matka ksieni Stefania Polkowska podkreśla, że to forma zbiórki, która ma wesprzeć remont i funkcjonowanie zabytkowego opactwa, które rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy stało się pomnikiem historii, a więc zostało uznane za zabytek o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

Mniszki oferują możliwość zakupu jajek wielkanocnych, które są bardzo misternie wykonane. - Są one ozdobione kolorowymi nićmi ułożonymi w rozmaite wzory. W tym roku pojawiła się również nowość - wyjątkowe jajka wielkanocne z masy czekoladowej otoczone posypką kakaową - opisuje s. Polkowska.

Oprócz tego do nabycia są też świąteczne wypieki. - Mamy baranki z ciasta drożdżowego oraz pierniki w kształcie baranków i zajączków, wypiekane w oparciu o własne receptury. Można zamówić również makowce i serniki. Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc w ich przygotowywaniu, to zapraszamy - zachęca s. Polkowska.

Te niepowtarzalne ozdoby wielkanocne można nabyć w sklepiku przy opactwie w Staniątkach oraz na klasztornej furcie, która otwarta jest w godzinach od  8.30 do 11.30 i od 15 do 16.30.

O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek można dowiedzieć się na furcie i pod numerem telefonu: 12 281 80 58 lub 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można dokonywać darowizn.

Klasztor mniszek w Staniątkach został założony prawdopodobnie w 1216 r. Ten najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..