Zachęcamy do uczestnictwa w nim, a zwłaszcza w obchodach Triduum Paschalnego.
Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msza św. z kazaniem odprawiana jest o godz. 6, a Gorzkie Żale - o godz. 18. Wielką Środę zakończy druga część misterium, czyli sceny "Uczta u Szymona" i "Zdrada Judasza" (godz. 20).
W Wielki Czwartek o godz. 13 zaplanowano Gorzkie Żale, po których zobaczymy kolejną scenę misterium ("Umycie nóg apostołom"), a później procesja pasyjna przejdzie do Pałacu Kajfasza (tam też odbędzie się szósta scena misterium, czyli "Wieczorny sąd u Kajfasza"). Msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 19.30. Wielki Piątek rozpoczną dwie ostatnie sceny Misterium Męki Pańskiej (o godz. 6 - "Poranny sąd u Kajfasza", a o 8.00 - "Dekret u Piłata"), po których tradycyjne słowo wygłosi abp Marek Jędraszewski. Następnie na Wzgórze Ukrzyżowania wyruszy Droga Krzyżowa, a w kościele Ukrzyżowania trwać będzie liturgia Wielkiego Piątku.
W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.
Ojcowie bernardyni zachęcają również do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu. Co ważne, w bazylice Matki Bożej Anielskiej przez cały dzień można przystąpić do sakramentu pokuty. - Niech ten Wielki Post nie będzie pusty. W tym świętym miejscu można go przeżyć wyjątkowo mocno - mówią zakonnicy.
Szczegółowy program tych dni można znaleźć na www.kalwaria.eu.