Nowy numer 21/2023 Archiwum

Wadowice. Koncert z okazji urodzin papieża Polaka

Już 21 maja zespół Pectus wystąpi na wadowickim rynku podczas wydarzenia "On jest naszą siłą", które upamiętni 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Organizatorami koncertu są Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz gmina Wadowice. Jak wskazują, urodzinowe koncerty w mieście dzieciństwa papieża Polaka to już coroczna tradycja. "Są one okazją nie tylko do radosnego świętowania, ale przede wszystkim do oddania hołdu patronowi Małopolski i budowania wspólnoty wokół jego postaci" - podkreślają.

Obchody 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły rozpoczęły się 18 maja. Rano w Wadowickim Centrum Kultury odbyła się sesja Rady Miejskiej, a po niej pod pomnikiem Ojca Świętego złożono kwiaty. W bazylice Ofiarowania NMP odprawiono Mszę św., której przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Natomiast 20 maja o godz. 16 rozpocznie się pokaz orkiestr strażackich pt. "Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie". Po nim i po wieczornej Eucharystii w wadowickiej bazylice zabrzmią pieśni w wykonaniu chóru Alpini Lugagnani.

21 maja, oprócz wspomnianego koncertu grupy Pectus, chętni będą mogli wziąć udział w Festa Italiana na wadowickim rynku. Wydarzenie "On jest naszą siłą" rozpocznie się natomiast o godz. 19.30. "Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Jana Pawła II Wielkiego!" - namawiają organizatorzy.

"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym koncertu zespołu Pectus w Wadowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast