Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zapisy na Pielgrzymkę Dominikańską

Trwają zapisy na 32. Pielgrzymkę Dominikańską z Krakowa na Jasną Górę. W tym roku wyruszy ona w zmienionym terminie - 12 sierpnia.

Zapisów można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną, pod adresem: pielgrzymka.dominikanie.pl/zapisy. Zakończą się 15 czerwca o godz. 23.59.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło: "Ja jestem! Nie bójcie się", które nawiązuje do fragmentu Ewangelii według św. Mateusza, zawierającego opis uciszenia przez Jezusa burzy na jeziorze. "Przez 7 dni wspólnego pielgrzymowania staramy się głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie możliwe sposoby! Wędrować z nami może każdy - młodzież, studenci, rodziny z dziećmi i osoby samotne" - piszą organizatorzy.

Piesza Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy w 1993 roku. W poprzednich latach pielgrzymi dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka" tworzyli osobną grupę, tzw. Dziewiątkę, w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Z czasem ta grupa tak się rozrosła, że konieczne stało się utworzenie osobnej pielgrzymki.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej Pielgrzymki Dominikańskiej będą zamieszczane na stronie: pielgrzymka.dominikanie.pl oraz w mediach społecznościowych pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast