Nowy numer 38/2023 Archiwum

Podhale. Strażacy i motocykliści na Drodze Papieskiej przejdź do galerii

Strażacy i motocykliści dotarli swoimi pojazdami w niedzielę 4 czerwca do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Tym samym kolejna Pielgrzymka Sursum Corda z ich udziałem przeszła do historii.

Do Królowej Podhala dojechało ponad 100 różnych aut strażackich z wielu rejonów naszego kraju, a także ponad 240 motocyklistów. Pokonali oni w ciągu godziny trasę z Zakopanego do Ludźmierza, którą w czerwcu 1997 r. przejechał swoim papamobile papież Jan Paweł II.

Kiedy druhowie zaparkowali swoje pojazdy, przeszli do Maryjnego Ogrodu Różańcowego, by uczestniczyć przed ołtarzem polowym w uroczystym apelu i Mszy św. – Tworzycie wspólnotę zatroskaną o bezpieczeństwo innych. Ta wspólnota ma być odbiciem najdoskonalszej Wspólnoty jaką jest Trójjedyny Bóg. Mamy Mu pozwolić wniknąć w nas – mówił ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

Po Mszy św. wszyscy przeszli pod figurę św. Jana Pawła II. Poszczególne delegacje złożyły wieńce i znicze, zawierzając swoje dziś i jutro największemu spośród ludźmierskich pielgrzymów.

Do Ludźmierza, oprócz strażaków, dojechali przedstawiciele władz samorządowych, a także parlamentarzyści. Nie zabrakło oczywiście komendantów Państwowej Straży Pożarnej różnego szczebla.

Uroczystą oprawę modlitwie zapewnili: orkiestra dęta z Krościenka, delegacje z pocztami sztandarowymi i kompania reprezentacyjna strażaków z Czarnego Dunajca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast