Bachledówka. IV Wieczornica z Wyszyńskim - zaproszenie

W najbliższą sobotę 10 czerwca o godz. 19 rozpocznie się na Bachledówce IV Wieczornica z Wyszyńskim. Na plenerowej scenie wystąpi m.in. zespół Skaldowie.

Cykliczne koncerty 'Wieczornica z Wyszyńskim" organizowane na Bachledówce nawiązują do spotkań kard. Stefana Wyszyńskiego z góralami w czasie jego wakacyjnego odpoczynku w pustelni paulinów  w latach 1967-1973. Jest to również czas refleksji nad nauczaniem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, przypomnienie jego wskazówek i przesłania w ważnych tematach społecznych.

Tegoroczny koncert będzie nawiązywał do słów prymasa: "Czas to miłość". Zabrzmią tradycyjne pieśni podhalańskie w wykonaniu przedstawicieli zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec. Usłyszymy muzykę klasyczną w wykonaniu zespołu LEX-Family-Ensemble. Gwiazdą koncertu będzie zespół Skaldowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewają Apel Jasnogórski.

Na Bachledówkę zapraszają ojcowie paulini, gospodarze tego miejsca, a także miasto i gmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Wydarzeniu patronuje m.in. "Gość Niedzielny". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..