Nowy numer 38/2023 Archiwum

Czas na jubileuszowe Solne Uwielbienie

Boże Ciało w Wieliczce zakończy się wyjątkowo - dla mieszkańców i przyjezdnych przygotowano koncert i modlitwę na rynku miasta.

Jubileuszowe dziesiąte już Solne Uwielbienie rozpocznie się 8 czerwca o godz. 19. - Ma to być rodzinne zakończenie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Co roku spotykamy się podczas procesji eucharystycznych z odczuciem pewnego niedosytu bliskości Boga, spędzamy miło czas i uwielbiamy Boga w Jego mocy. W tym roku będziemy Mu również dziękować, że wydarzenie przetrwało już tyle lat - mówi pomysłodawca o. Mariusz Tabor OFM.

Oprawę muzyczną tegorocznej odsłony wielickiego spotkania przygotowali perkusista Łukasz Giergiel wraz z solistami i instrumentalistami związanymi z krakowskimi zespołami i formacjami chrześcijańskimi, kwartet smyczkowy Bonjour, a także raper i freestylowiec Arkadio.

Od samego początku najistotniejszym elementem wieczoru uwielbienia jest adoracja Najświętszego Sakramentu. - Zaczyna się ona na scenie, a następnie kapłan schodzi z monstrancją i zatrzymuje się przed każdym na krótką modlitwę. To chwile niezwykłe, kiedy człowiek staje face-to-face z Chrystusem Eucharystycznym - opisuje o. Tabor.

Zebranym towarzyszy również krzyż - symbol Światowych Dni Młodzieży, oraz kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Solne Uwielbienie powstało bowiem jako forma przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast