Nowy numer 38/2023 Archiwum

Już w najbliższą sobotę IV Największa Góralska Majówka w Polsce

Wydarzenie, na które zaprasza Mała Armia Janosika, odbędzie się 10 czerwca w amfiteatrze w Rabce-Zdroju.

Największa góralska kapela, która liczy już ponad 200 osób, chce w ten sposób uczcić 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. - To niezwykle budujące, że młodzi ludzie w tak dużej grupie wkładają tyle wysiłku, aby coś pozytywnego osiągnąć w swoim życiu, odrzucając marazm dnia codziennego. Gra na instrumentach, dojazdy na próby, ćwiczenia, treningi i przygotowania do tras koncertowych to ogromne wyzwanie dla młodych i dobra lekcja pokory dla starszych - przyznaje Damian Pałasz, lider MAJ i szef Stowarzyszenia Mała Armia Janosika.

Mówi też, że poprzez majówkę zespół chce co roku okazać swoją wdzięczność za pontyfikat Jana Pawła II i oddać mu hołd. - Ten koncert jest również wyrazem pamięci o naszych najbliższych, rodzinie, sąsiadach, przyjaciołach i wszystkich tych, którym nie zawsze udaje się dotrzeć na koncerty MAJ w różnych częściach Polski i poza jej granicami - dodaje D. Pałasz

Cieszy się także, że zespół nieustannie promuje kulturę góralską, uczy, aby ją szanować i zachęca, by zachwycić się homiliami Ojca Świętego. - Gdzieś musi tkwić ta niezwykła siła jednocząca tak ogromną grupę ludzi wokół muzyki, inspirująca do odkrywania i szlifowania swoich talentów. My wierzymy, że to zasługa św. Jana Pawła II. Dążenie do odkrywania w sobie prawdy, miłości, Boga jest bowiem bliskie ludziom Podhala i tym, dla których góry stanowią inspirację do pokonywania słabości, wspinania się czasem wbrew światu do góry, pod prąd - przekonuje Damian Pałasz.

IV Największa Góralska Majówka w Polsce rozpocznie się o godz. 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast