Nowy numer 08/2024 Archiwum

Szukamy Miłosiernych Samarytan Roku 2023

Do udziału w plebiscycie, w którym przyznawane są "Oscary dobra", zapraszamy wraz z Wolontariatem św. Eliasza.

Jak przekonują organizatorzy, chcą oni, jak co roku, budować kulturę miłości zapoczątkowaną przez św. Jana Pawła II poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają innym "tak po prostu".

Głosowanie, które trwa do końca sierpnia, tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach. W pierwszej szukamy pracowników służby zdrowia, dla których pomoc chorym nie jest jedynie pracą zarobkową, ale powołaniem i służbą potrzebującemu. W drugiej kategorii wyróżnia się osoby szlachetne, które dostrzegają cudze problemy i pomagają z potrzeby serca. Głosując, należy podać imię, nazwisko nominowanej osoby, jej numer telefonu lub adres mailowy (kontaktowy) oraz koniecznie trzeba napisać kilka zdań wyjaśniających, dlaczego to właśnie ten ktoś powinien zostać Miłosiernym Samarytaninem.

Jak oddać głos? Można napisać tradycyjny list (Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. por. Wąchały 5), list elektroniczny (samarytanin2023@wp.pl), wypełnić formularz na stronie www.eliasz.org.pl lub zadzwonić (885 512 500 lub 12/263 61 56, od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 18). Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze osoby, które otrzymają prestiżową statuetkę "Oscara dobra i szlachetności" oraz wyróżnienie.

Uwaga! Im więcej głosów oddanych na daną osobę, tym lepiej, dlatego do udziału w plebiscycie warto zaprosić rodzinę, przyjaciół i znajomych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy