Nowy numer 39/2023 Archiwum

Konkurs o mamie św. Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów z klas od IV do VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów.

Druga edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II". - To kolejna odsłona cyklu konkursów, których celem jest przybliżenie młodym postaci Karola Wojtyły i upowszechnianie nieprzemijających wartości oraz idei z życia jego najbliższych, które ukształtowały przyszłego papieża - mówi ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor wadowickiego muzeum papieskiego.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Dwa pierwsze etapy będą realizowane na terenie szkół, z których zgłoszą się uczestnicy. Etap szkolny odbędzie się 31 stycznia 2024 r., a etap rejonowy 8 marca 2024 r. Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu zaplanowano na 26 kwietnia przyszłego roku w Wadowicach.

Do każdego ze szczebli przypisana zostanie literatura przedmiotu. Wśród książek znajdą się m.in. fragmenty publikacji "Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej" czy "Emilia i Karol Wojtyłowie" autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy będą mogli poszerzyć wiedzę, korzystając również z przygotowanych przez wadowickie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II materiałów i podcastów.

Szczegółowy wykaz literatury oraz wymagany zakres wiedzy zostaną udostępnione 30 września na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody: za miejsca od I do III przewidziano upominki o wartości 2000 zł, natomiast dla kolejnych 10 osób - o wartości 1000 zł. Wszyscy laureaci ostatniego etapu konkursu zostaną też zaproszeni do zwiedzenia wadowickiego muzeum poświęconego papieżowi Polakowi.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast