Nowy numer 39/2023 Archiwum

Znów pobiegną w Wadowicach

Już 10 września odbędzie się kolejna odsłona Biegu Dobroczynności "Veritatis Splendor", na którą zaprasza Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

W ramach wydarzenia przygotowano dwie trasy. Główny bieg o dystansie 5 km rozpocznie się i zakończy przy pl. Jana Pawła II w Wadowicach. Może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat. Oprócz tego odbędzie się Bieg Lolka dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, którego dystans wyniesie 100 m.

- Bieg Dobroczynności w Wadowicach to już tradycja, która cieszy się dużą popularnością wśród amatorów biegania. Przygotowaliśmy ciekawą trasę, która pozwoli uczestnikom podziwiać piękno miasta - podkreślają organizatorzy.

Realizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Pro-Run Wrocław". Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września na stronie na stronie www.pro-run.pl. Szczegółowe informacje o biegu oraz sposobie zapisów można znaleźć pod adresem www.biegdobroczynnosci.pl.

Bieg jest częścią Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor", która jest przyznawana osobom wyróżniającym się szczególnymi zasługami na rzecz szerzenia dialogu w wymiarze kulturowym, społecznym i międzyreligijnym oraz kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka. Została ona ustanowiona w 2016 roku. Nagroda upamiętnia też Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w tym samym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast