Nowy numer 39/2023 Archiwum

Papież Franciszek do pielgrzymów z Krakowa: Św. Stanisław przedkładał Chrystusa nad priorytety świata

Trwa pielgrzymka archidiecezji krakowskiej do Rzymu z okazji 770. rocznicy kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Jej najważniejszym punktem był udział pielgrzymów w audiencji na pl. św. Piotra. Podczas przemówienia papież Franciszek powiedział do delegacji z Krakowa: "Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej, tarnowskiej i kieleckiej oraz z polskiej parafii w Rzymie, którzy przybyli, aby świętować rocznicę kanonizacji swojego patrona i patrona Polski - św. Stanisława, biskupa i męczennika, która miała miejsce w Asyżu 770 lat temu. Bohaterski i nieustępliwy pasterz krakowski zginął od miecza polskiego władcy, broniąc swojego ludu i prawa Bożego. Z wielką odwagą i wewnętrzną wolnością św. Stanisław przedkładał Chrystusa ponad priorytety świata. Niech jego przykład, tak bardzo aktualny, będzie dla was zachętą do wytrwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne. W ten sposób będzie czytelnymi świadkami prawdy, sprawiedliwości i braterskiej miłości. Z serca wam błogosławię".

Podczas audiencji z pielgrzymami byli obecni abp Marek Jędraszewski, bp Robert Chrząszcz, bp Piotr Greger, bp Artur Ważny i bp Jan Piotrowski, a wydarzenie uświetniły chór i orkiestra z sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Później abp Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w rzymskim kościele św. Stanisława BM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast