Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pejzaże z marzeń

Już po raz 6. krakowska Fundacja "Ignatianum" zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kredkobranie".

Zbierane są kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, plecaki, pisaki, plastelina oraz inne przybory piśmiennicze czy artykuły plastyczne, które trafią na Litwę i do Ukrainy, do polskich szkół i placówek edukacyjnych. - Inicjatywa ma dwa cele. Pierwszym jest pomoc w nauce najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkającemu na Kresach. Drugim - zapewnienie tych przyszłych ambasadorów polskości na obczyźnie o tym, że rodacy o nich pamiętają - wyjaśnia Tomasz Konturek, pomysłodawca i koordynator akcji.

Tegorocznej edycji akcji przewodzi hasło: "Zamieńmy marzenia na pejzaże". - Chcemy w ten sposób pokazać, że naszym prostym gestem solidarności możemy zmienić komuś jego najbliższe otoczenie, jego perspektywę patrzenia, a co najważniejsze - spełnić czasami najprostsze marzenia - opowiada T. Konturek. Jak dodaje, polskie dzieci i młodzież z Kresów często marzą właśnie o nowym plecaku czy piórniku bądź ładnych zeszytach z ulubioną postacią z bajek. Ofiarując im do ręki "kolory", dajemy im możliwość "wymalowania" swojej własnej przyszłości i pejzażu.

Akcja odbywa się już po raz 6. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogrom ludzi dobrej woli z całej Polski. Ubiegłoroczna odsłona inicjatywy skupiła tak osoby indywidualne, jak i firmy oraz dzieci, młodzież i rodziców z ponad 350 szkół. Zgromadzono 78 tys. sztuk darów, których wartość została oszacowana na ponad 750 tys. zł.

Przez cały wrzesień zbiórkę można prowadzić w swoich środowiskach. Do 6 października dary należy dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do siedziby Fundacji "Ignatianum" (ul. Kopernika 26 w Krakowie). W listopadzie trafią one za wschodnią granicę. Regulamin akcji oraz szczegółowe informacje można znaleźć na www.kredkobranie.pl, pod numerami telefonów: 785 042 119 i 882 696 737 oraz wysyłając e-mail na adres: kredkobranie@ignatianum.edu.pl lub kontakt@kredkobranie.pl.

W ramach inicjatywy można też wpłacać pieniądze na konto fundacji lub poprzez portal zrzutka.pl. Datki przeznaczone zostaną na zakup książek i lektur szkolnych oraz transport darów na Kresy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast