Nowy numer 47/2023 Archiwum

Łaźnia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio potrzebuje pomocy

Jeszcze 30 września można wesprzeć zbiórkę na sfinansowanie kąpieli dla podopiecznych krakowskiej organizacji.

Z łaźni prowadzonej przez krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio korzysta codziennie nawet 37 potrzebujących. Ponieważ ta liczba stale wzrasta, organizacja rozpoczęła zbiórkę na sfinansowanie kąpieli dla swoich podopiecznych. - Poszukiwanie pracy, wyrobienie dokumentów, a nawet wizyta w urzędzie są niemożliwe bez zadbania o higienę. Często wielkie zmiany w życiu podopiecznych Dzieła zaczynają się od małego kroku w postaci kąpieli - tłumaczy Justyna Nosek z organizacji.

W prowadzonej przez Dzieło łaźni osoby bezdomne mogą wziąć prysznic, ogolić się, zadbać o higienę. Rocznie odbywa się tu ponad 6 tys. kąpieli. Ich miesięczny koszt dla jednej osoby to 45 zł. Licząc, że z kąpieli skorzysta 100 osób na miesiąc, daje to już kwotę 4500 zł, a w perspektywie pół roku - 27 tys. zł.

Taki jest też cel zbiórki, ogłoszonej przez krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, która jest prowadzona pod adresem: zrzutka.pl/jzxwez. Zbiórka trwa jeszcze 30 września. Zebrane pieniądze organizacja przeznaczy na media (koszt wody, energii elektrycznej), a także kosmetyki i środki higieniczne (żele pod prysznic, szampony oraz maszynki i pianki do golenia).

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio jest organizacją pożytku publicznego. Organizacja poprzez braci kapucynów i wolontariuszy towarzyszy osobom bezdomnym w ich drodze do samodzielnego życia. Fachowe i wszechstronne wsparcie udzielane jest ponad 1600 podopiecznym rocznie.

Od wielu lat Dzieło angażuje się również w akcje społeczne, mające zwrócić uwagę otoczenia na problem, jakim jest bezdomność. Staje się tym samym głosem zapomnianych, zepchniętych na margines i uwięzionych w krzywdzących stereotypach osób bez domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy