Nowy numer 47/2023 Archiwum

Czekają na pomoc

Już 18 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki zostaną opublikowane historie rodzin, które ludzie dobrej woli będą mogli wesprzeć w tym roku.

Cele przedsięwzięcia dobroczynnego przedstawia Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia "Wiosna", które organizuje akcję. - Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samotni rodzice, rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek, czy osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy - mówi.

To właśnie ich historie zostaną zaprezentowane w najbliższą sobotę na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Od tego dnia przez kolejne 4 tygodnie każdy będzie mieć szansę, by wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek. - Odwiedzamy rodziny oraz poznajemy ich historie i potrzeby. Następnie staramy się przedstawić je tak, by każdy darczyńca wiedział, jak dobrze przygotować dla nich Szlachetną Paczkę. Wspieramy jednocześnie darczyńców, pomagamy w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczamy pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre - opisuje wolontariuszka Wiktoria.

Szlachetnej Paczki nie trzeba robić samemu. - Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny - razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie - zaznacza prezes Sadzik.

18 listopada o godz. 17 na kanałach mediów społecznościowych Szlachetnej Paczki internauci będą mogli zobaczyć transmisję na żywo z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu. W jej trakcie przeprowadzane będą rozmowy z wolontariuszami, pracownikami, darczyńcami oraz Ambasadorami Paczki. Przedstawione zostaną również poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku. Prowadzącą całe wydarzenie będzie Ewa Drzyzga.

Z kolei 16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do rodzin. - To wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. To weekend, w którym usłyszane "dzień dobry" ma wyjątkową moc. Zachęcamy z serca do włączenia się w naszą inicjatywę - namawia J. Sadzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy