Nowy numer 47/2023 Archiwum

Kraków. Konferencja paliatywna

We wtorek 21 listopada o godz. 9 w auli Nowodworskiego UJ (ul. św. Anny 12) rozpocznie się 8. z kolei konferencja "Opieka paliatywna i hospicyjna".

Organizowana jest wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum i Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.

Konferencja, która w tym roku będzie się odbywała pod hasłem: "Opieka paliatywna u progu nowego otwarcia", ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny. Skierowana jest do naukowców, ekspertów, praktyków, lekarzy, doktorantów, studentów, wolontariuszy, organizacji społecznych i pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych lub zainteresowanych opieką paliatywną i hospicyjną.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum. Następnie specjaliści z UJ oraz TPCh "Hospicjum im. św. Łazarza" będą omawiali następujące kwestie: różnice w kwalifikowaniu do opieki paliatywnej w Polsce i za granicą, czego oczekują pacjenci w ramach komunikowania się z personelem medycznym, jak pomóc choremu, który nie jest już w stanie dotrzeć do przychodni, farmakoterapia u kresu życia, wolontariat medyczny - dlaczego jest potrzebny nie tylko w opiece hospicyjnej, rola pielęgniarki w planowaniu opieki końca życia.

Rejestracja uczestników konferencji będzie się odbywała od godz. 8 do 8.55. Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej www.paliatywna.uj.edu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy