Nowy numer 47/2023 Archiwum

Muzeum papieskie będzie nieczynne

Od dziś aż do 17 grudnia nieczynne będzie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Muzeum będzie nieczynne z uwagi na podjęcie działań niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wystawy. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji w innym terminie - tłumaczy ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor wadowickiego muzeum papieskiego.

Po zakończeniu prac remontowych od 18 grudnia placówka będzie otwarta od godz. 9 do 16 (ostatnie wejście grupy o 14.45). Wystawę stałą można zwiedzać z przewodnikiem lub indywidualnie z możliwością wypożyczenia audioprzewodnika.

Dla najmłodszych dostępna jest z kolei ścieżka rodzinna, która w barwny i przystępny dzieciom sposób przybliża postać św. Jana Pawła II, lub ścieżka wzbogacona o grę muzealną. Zagraniczni goście mogą zwiedzać ekspozycję w językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim, węgierskim, słowackim, ukraińskim, niemieckim i słoweńskim.

W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zastosowano też rozwiązania, które w pełni spełniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, wzroku i słuchu. Wdrożone zostały ścieżki zwiedzania z elementami audiodeskrypcji i w polskim języku migowym. W ramach projektu "Kultura bez barier" przygotowano natomiast zwiedzanie sensoryczne oraz dostępne warsztaty edukacyjne, przeznaczone przede wszystkim dla osób w spektrum autyzmu.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 roku. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje postać papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy