Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przybory za milion złotych

Ludzie dobrej woli nie zawiedli. 6. odsłona ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kredkobranie" zakończyła się wyjątkowym sukcesem.

Celem akcji prowadzonej przez krakowską Fundację "Ignatianum" jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków, które mieszka na Kresach i uczy się w polskich szkołach oraz placówkach edukacyjnych. W tym roku akcji towarzyszyło hasło: "Zamieńmy marzenia na pejzaże".

Jak przekonuje Tomasz Konturek, pomysłodawca i koordynator "Kredkobrania", ta inicjatywa to prosty gest solidarności, który może tym dzieciom zmienić perspektywę patrzenia na życie i spełnić czasami najprostsze marzenia. - To bardzo ważne, by ci młodzi ludzie wiedzieli, że rodacy z Polski ich wspierają, bo to przecież oni będą w przyszłości ambasadorami polskości i opiekunami polskich miejsc pamięci na Litwie i w Ukrainie - mówi.

W tegoroczną odsłonę inicjatywy włączyło się ponad 500 szkół, przedszkoli i innych instytucji z całej Polski. Zebrano ponad 110 tys. sztuk różnego rodzaju nowych przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, takich jak kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, przybory piśmiennicze i plastyczne.

- Wartość zebranych darów szacujemy na ponad milion złotych. Bardzo nas cieszy, że akcja spotkała się z tak wielkim odzewem społecznym, bo dzięki temu jak najwięcej dzieci i młodzieży otrzyma wsparcie w zdobywaniu edukacji. Nowe rzeczy na pewno dodadzą im większej chęci do nauki i wywołają uśmiech na ich twarzach - podsumowuje T. Konturek.

Przybory szkolne zostaną zawiezione przez organizatorów i wolontariuszy w grudniu najpierw na Litwę, głównie na Wileńszczyznę, a później do Ukrainy.

W ramach inicjatywy wciąż można wpłacać pieniądze na konto Fundacji "Ignatianum" (z dopiskiem: "Kredkobranie") lub poprzez portal zrzutka.pl. Zebrane datki przeznaczone zostaną na zakup książek i lektur szkolnych oraz transport darów na Kresy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy