Nowy numer 08/2024 Archiwum

Świąteczne potrawy od benedyktynek

Mniszki ze Staniątek zapraszają do swojego opactwa po karpie, wypieki i potrawy świąteczne na stoły bożonarodzeniowe.

Na terenie klasztoru znajdują się stawy przepływowe, gdzie prowadzona jest ekologiczna hodowla karpi. - Karmimy je pszenicą i kukurydzą, dlatego nasze ryby są bardzo smaczne i zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym - mówi ksieni m. Stefania Polkowska. - Oprócz tego przygotowałyśmy także uszka z grzybami oraz pierogi z kapustą i grzybami, serniki, pierniki czy makowce. Są także powidła, dżemy, miody i wiele innych słodkości - zachęca do przyjazdu do staniąteckiego opactwa.

Potrawy można kupić tylko w klasztorze benedyktynek w Staniątkach, od poniedziałku do soboty w godz. od 9 do 16.30. Sprzedaż odbywa się na podwórzu opactwa. Wejście czarną bramą od ul. Klasztornej. - Ze względu na duży ruch kołowy oraz prowadzoną budowę prosimy o nieparkowanie samochodów wzdłuż muru, tylko na parkingu znajdującym się u zbiegu ulic Klasztornej i kard. Wyszyńskiego - zwraca uwagę ksieni. Dodaje, że sprzedaż potraw świątecznych to forma kwesty na klasztor oraz jego ogrzanie w okresie zimowym. - Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i obiecujemy codzienną modlitwę w intencji naszych ofiarodawców - podkreśla mniszka.

Informacje dotyczące sprzedaży można uzyskać pod numerami telefonu: (12) 281 80 58 lub 507 677 825 oraz na stronie www.benedyktynki.eu.

Zespół klasztorny w Staniątkach powstał prawdopodobnie w 1216 roku. Fundatorem tego najstarszego opactwa benedyktynek w Polsce był Klemens Jaksa Gryfita. Rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy Opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy