Nowy numer 08/2024 Archiwum

Mikołaj wspomógł krakowskich ubogich

Podopieczni krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymali 150 porcji gorącej zupy grzybowej i bułki, które przygotowano dzięki Funduszowi Miłosierdzia, działającemu przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przekonuje, że wpatrzeni w postać św. s. Faustyny, która czynem okazywała miłosierdzie, w tym wyjątkowym czasie widzimy także św. Mikołaja, który był człowiekiem o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. - Wiemy, że po śmierci swoich rodziców dzielił się majątkiem z innymi. Jedna z historii opowiada o tym, że zatroszczył się o posag dla ubogich dziewcząt, rzucając do ich domu złote kule z pieniędzmi - mówi.

Jak podkreśla, każdy, kto złożył swój grosz na Fundusz Miłosierdzia, stał się św. Mikołajem, czyli dołożył cegiełkę do posiłku dla bezdomnych. - Przychodzi już czas podsumowań. Widzimy więc, że w tym roku z Funduszu Miłosierdzia i dzięki pomocy Fundacji "Misericor" kupiliśmy dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 1650 porcji zupy czy bigosu, pączki w tłusty czwartek, ciasto na święta i kawę - wylicza M. Pabis.

Dodaje, że pomoc objęła też pielgrzymów z Ziemi Świętej, którzy po wybuchu wojny znaleźli schronienie w Domu Duszpasterskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Niemal każdego dnia w  restauracji Agape, która działa przy sanktuarium, wydawane są także posiłki osobom potrzebującym.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia 18 sierpnia 2002 r. na krakowskich Błoniach: "W obliczu współczesnych form ubóstwa, których - jak wiem - nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś wyobraźnia miłosierdzia w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr. Niech tej wyobraźni nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym Miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi".

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może złożyć swój datek na konto funduszu. Szczegóły na www.misericordia.eu/pl/MISERICORDIA-aktualnosci/article/Wesprzyj-lagiewnicki-Fundusz-Milosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy