W sobotę i niedzielę 16 i 17 grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazują mądrze zorganizowaną pomoc do ponad 17 tys. rodzin.
Podczas Weekendu Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko wsparcie materialne, ale także odzyskują nadzieję i czują, że są dla kogoś ważni. Dzięki darczyńcom i wolontariuszom Szlachetnej Paczki w domach tysięcy potrzebujących rodzin w ciągu najbliższych godzin zdarzą się cuda, którym towarzyszą spokój, nadzieja i radość. - W tym roku wśród uśmiechniętych rodzin, które przyjmują paczki przywiezione przez wolontariuszy, jest samotna pani Miriam. Seniorka otrzymała upragnioną pralkę, dzięki której już nie będzie musiała prać ręcznie - opisuje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę.
Weekend Cudów to czas pełen emocji, wzruszeń i radości. Będzie taki również dla 30-letniego pana Karola. Mężczyzna, będąc w technikum, przeżył udar i wylew, co spowodowało paraliż oraz utratę wzroku. Dzisiaj otrzymał urządzenie rehabilitacyjne, dzięki któremu będzie mógł ćwiczyć w domu z pomocą rodziców. - To jest coś więcej niż maszyna. Odzyskałem marzenie, że kiedyś stanę na własnych nogach - przyznaje ze wzruszeniem.
Jak zaznacza J. Sadzik, ten rok nie jest łatwy, ale w czas świąteczny powinniśmy wchodzić z nadzieją. - Tak wiele razy w tym roku słyszałam, że komuś jest zimno, ktoś niedojada. Inflacja, wzrost cen energii i podstawowych produktów sprawił, że wielu z nas wybiera ciepło lub pełny talerz, a leki są w sferze marzeń. Na szczęście są osoby, dla których wyciągnięcie ręki do kogoś w trudnej sytuacji jest oczywiste. Wiedzą, że każdy gest ma znaczenie - mówi z wdzięcznością.
W ramach Szlachetnej Paczki darczyńcy i wolontariusze zrobili dużo dobrego dla tych, którzy mają najmniej. - Wpływ na czyjeś życie i zmiana jego historii stają się najlepszym prezentem, jaki można podarować - również samym sobie. Bo pomaganie, zwłaszcza jeśli robione jest z przyjaciółmi i bliskimi, daje poczucie sprawczości i niezwykłą radość - podkreśla prezes stowarzyszenia.
W magazynach Szlachetnej Paczki praca idzie pełną parą. - Darczyńcy wciąż dowożą do nas paczki. Na ich twarzach widać dużo radości, ekscytacji i wzruszeń. Rzeczywiście widać, jak wkoło szerzy się dobro - opowiada Natalia Waligóra, która działa w Szkole Podstawowej nr 50 w Krakowie.
Wciąż też można stać się częścią Weekendu Cudów i dokonać wpłaty na rzecz akcji. - Każda złotówka zasili machinę dobra, uruchomi szereg działań i pozwoli Paczce pracować nad kolejną edycją programu. To od wpłacających zależy, jak duża będzie skala jej działania. Dzięki wpłacie Paczka może pracować cały rok, rozwijać się, docierać w nowe rejony, odkrywając biedę, do której jeszcze nikt nie dotarł - podsumowuje Sadzik.
Przez cały weekend relacje z wydarzenia można śledzić w mediach. W sobotę o godz. 15 odbędzie się pierwsza transmisja w mediach społecznościowych Szlachetnej Paczki, o 18 druga transmisja odbędzie się na portalach: rmf24.pl i onet.pl. Prowadzącą będzie Ewa Drzyzga.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od ponad 20 lat. Szczegółowe informacje o akcji dostępne są pod adresem www.szlachetnapaczka.pl.