Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kraków. Sklep dominikański kończy działalność stacjonarną

Popularny sklep prowadzony przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny na krużgankach klasztoru dominikanów kończy w niedzielę 28 stycznia swą działalność w formule stacjonarnej.

Działał od 2014 r. Sprzedawano tu zarówno książki, śpiewniki i płyty wydawane przez DOL oraz inne instytucje dominikańskie: Wydawnictwo W drodze, Dominikański Instytut Historyczny, Instytut Tomistyczny oraz Fundacja Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii. Współpracowano także z innymi wydawcami katolickimi. W sklepie sprzedawano także dewocjonalia m.in. rzeźby i ikony, medaliki i ozdoby.

"Ta dekada była dla nas ważnym i cennym doświadczeniem - od początku miejsce to było pomyślane nie tylko jako sposób finansowania działalności statutowej Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Zawsze była to także przestrzeń, umożliwiająca dotarcie do wartościowych treści i pięknych produktów. Dla nas była z kolei okazją do spotkania z Wami, którzy swoją obecnością i zainteresowaniem, nadawaliście sens jej istnieniu" - napisano na stronie FDOL. "Niestety, mimo wielu wiernych i życzliwych czytelników, klientów i gości, obecne warunki ekonomiczne nie pozwalają nam na kontynuowanie prowadzenia sprzedaży w dotychczasowej formie, stąd przemyślana (i wielokrotnie przeliczona) decyzja o zamknięciu sklepu stacjonarnego Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w krużgankach krakowskiego klasztoru dominikanów przy Stolarskiej 12" - dodano.

Do 28 stycznia włącznie w sklepie na krużgankach będzie trwała wyprzedaż asortymentu po bardzo atrakcyjnych cenach. 25, 26 i 28 stycznia sklep będzie czynny od godz. 11 do 18, w sobotę 27 stycznia zaś od godz. 11 do 15.

FDOL deklaruje, że będzie prowadzona w dalszym ciągu sprzedaż internetowa wydawanych przez nich książek, śpiewników, płyt czy dewocjonaliów (w miarę ich dostępności) i wybranych pozycji objętych ich patronatem, ale w ofercie nie będzie już publikacji innych wydawnictw. Sklep internetowy będzie działał na stronie www.liturgia.dominikanie.pl. Po 28 stycznia jego działalność może być jednak tymczasowo zawieszona ze względu na modernizację sklepowej treści.

"Książki, śpiewniki, płyty i inne produkty tworzone przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny będą nadal dostępne do zakupu, bezpośrednio na naszej stronie (www.liturgia.dominikanie.pl). Zakupy dokonywane w ten sposób - tak, jak dotychczas - będą stanowiły najefektywniejszą cegiełkę wspierającą działalność statutową Fundacji" - napisano na stronie FDOL.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy