Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dziennikarskie talenty zostaną dostrzeżone

Trwa nabór prac do 13. edycji ogólnopolskiej Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

Pomysł organizacji konkursu powstał po śmierci młodego i niezwykle utalentowanego studenta dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie - Bartka Zdunka. Jego twórczość została opublikowana pośmiertnie w zbiorze "W cieniu ciszy".

Historia tragicznie zmarłego studenta, który nie zdążył pokazać światu swojego talentu, zainspirowała jego rówieśników oraz kolejne pokolenia studentów Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej do stworzenia wydarzenia, w którym adepci dziennikarstwa będą mogli zaistnieć na medialnej scenie. Chodzi o dostrzeżenie dziennikarskich talentów i ciekawych pomysłów, tak, by nie zginęły wśród natłoku treści informacyjnych.

Młodzi twórcy mają okazję zadebiutować i zgłosić swoje prace w dotychczasowych czterech kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż po Debiucie im. Pawła Migasa, zmarłego w 2006 r. młodego dziennikarza "Gościa Krakowskiego", i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego oraz jednej, całkiem nowej - dla młodych fotoreporterów, zatytułowanej Obiektyw Młodych im. Andrzeja Stawiarskiego. Zgłoszenia do nagrody można nadsyłać do 10 marca.

"Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie naszym konkursem. Wspaniale patrzy się na młodych utalentowanych ludzi, którzy dzięki nam mogą stawiać swoje pierwsze dziennikarskie kroki. Czekamy na to, jak zostanie przyjęta nowa kategoria i jak zainspiruje chętnych do wzięcia udziału" - pisze na stronie www.upjp2.pl Aleksandra Bajno, koordynatorka konkursu.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. B. Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja "Gościa Niedzielnego" oraz Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.nagrodamlodychdziennikarzy.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy