Muzeum Krakowa organizuje specjalny cykl zajęć adresowany do rodziców i opiekunów dzieci do 2. roku życia oraz rodziców spodziewających się potomstwa.
W ramach projektu "Muzeum od kołyski" odbywają się wspólne spacery i zwiedzanie poszczególnych ekspozycji. Na spotkania każdorazowo jest przewidziane ok. 45-60 min. - Dzięki temu nawet najmniejsze pociechy nie zmęczą się nadto, a jednocześnie rodzice otrzymają odpowiednią dawkę historii i rozmaitych ciekawostek - tłumaczy Anna Magiera z Działu Edukacji placówki, która jest pomysłodawczynią tego nowatorskiego cyklu warsztatów.
Zajęcia odbywają się w trzeci czwartek miesiąca o godz. 10.30, a w przypadku spacerów w miesiącach letnich będzie to nieco wcześniej, by uniknąć upałów. Wkrótce odbędą się dwa kolejne spotkania - 21 marca pt. "Śladem minionych wieków" w Rynku Podziemnym i 18 kwietnia pt. "Na straganie, w parku i na balu", które zaplanowano w Pałacu Krzysztofory. W ramach pierwszego zobaczyć będzie można relikty średniowiecznej zabudowy miejskiej i fundamenty krakowskich Sukiennic oraz liczne eksponaty pozwalające zapoznać się z niezwykle bogatą historią krakowskiego Rynku Głównego, a dzięki drugiemu poznać, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców Krakowa w przeszłości. - Tymi zajęciami chcemy pokazać, że nasza placówka dzieci się nie boi i od pierwszych chwil ich życia płodowego oraz po urodzeniu pragnie stworzyć dla nich przestrzeń, która będzie procentować zainteresowaniem kulturą i sztuką w ich późniejszych latach życia - ocenia dyrektor Muzeum Krakowa dr Michał Niezabitowski.
Oferta zajęć projektu "Muzeum od kołyski" każdorazowo zamieszczana jest na stronie internetowej www.muzeumkrakowa.pl/rodzice-z-dziecmi.
Więcej na ten temat napiszemy w numerze 9 "Gościa Krakowskiego" na niedzielę 3 marca.