Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Czarny Dunajec. Lodowe emocje dla Michałka

Michał Molek walczy z chorobą - mukopolisacharydozą, otrzymuje drogie leki. Dla tego 4-latka w niedzielę 3 marca zorganizowano Charytatywny Turniej Hokejowy na Miejskim Lodowisku w Czarnym Dunajcu.

Michałek uczęszcza do Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu, jest pogodnym 4-latkiem. Nic nie zapowiadało dramatu, aż w 2023 r. u chłopca stwierdzono poważną chorobę genetyczną. Spowolnić rozwój schorzenia może podawanie drogiego leku. Do tego chłopczyk jest pół sierotą, ponad rok temu przeżył śmierć taty.

W niedzielę 3 marca na lodowisku w Czarnym Dunajcu zorganizowano wielki Charytatywny Turniej Hokejowy, podczas którego można było wesprzeć Michałka. Zawody zorganizowali burmistrz miasta-gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu oraz tamtejsze Przedszkole Samorządowe.

Na tafli zaprezentowało się kilka zespołów, dojechali nawet hokeiści ze Słowacji, można było oglądać także "Drwali" czy reprezentację z miasta. W roli komentatora wystąpił Przemek Kępa. Ich zmagania oglądała bardzo liczna publiczność, stąd doping był bardzo głośny. Niemniej to nie wynik poszczególnych drużyn liczył się najbardziej, ale pomoc dla Michałka.

Podczas turnieju  wiele darmowych zabaw i atrakcji czekało na dzieci. Były także cieple posiłki, napoje, ciasta, a zebrane pieniądze zostały przekazane na specjalne subkonto, dedykowane na leczenie chłopca. - Jesteśmy całym sercem z rodziną naszego wychowanka. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania wszystkim za wszelką okazaną pomoc. Jesteście wspaniali! - podsumowuje Aneta Karkula, dyrektor przedszkola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy