Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W krzyżu miłości nauka. Parafia na Szklanych Domach zaprasza na koncert wielkopostny

Odbędzie się on już w najbliższą niedzielę 10 marca, a jego uczestnicy będą też mogli uczcić relikwie Krzyża Świętego.

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach od pewnego już czasu trwa cykl koncertów, który z jednej strony jest podziękowaniem dla darczyńców, a z drugiej - prośbą o dalsze wsparcie wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest remont organów. Organy zaś są wspaniałym, 50-głosowym instrumentem piszczałkowym, który sprawia - dzięki pracującemu w parafii organiście Michałowi Zdanowskiemu - że każda Msza św. i każde nabożeństwo mają zapewnioną niezwykłą oprawę muzyczną.

Michał Zdanowski, oprócz podstawowych obowiązków organisty, prowadzi też chór, współpracuje ze scholą dziecięcą i diakonią muzyczną oraz angażuje się w próby z psałterzystami i w szeroko rozumianą nową ewangelizację. Wraz z proboszczem o. Augustynem Spasowiczem OCist organizuje również cykl koncertów - ten, który został zaplanowany na 10 marca, będzie już 18. z kolei. - Koncert "W krzyżu miłości nauka" połączy artystów z dwóch dekanatów - Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce, a wśród wykonawców będzie 8 chórów. Zależy nam bowiem na integracji nowohuckiego środowiska muzyki kościelnej - wyjaśnia M. Zdanowski i dodaje, że tylko z Arki Pana wystąpią dwa chóry, a występ chóru ze Szklanych Domów będzie niezwykłą opowieścią. Dzieci wykonają bowiem wiersz pani Alicji, parafianki i chórzystki, który mówi o krzyżu Chrystusa - nowohuckim i tym znajdującym się przy parafii na Szklanych Domach. Wiersz będzie zaś ubarwiony pieśnią, czyli hymnem parafialnym ("Szłaś do nas, Matko, przez mogilskie łąki"), napisanym w ubiegłym roku przez Grażynę Łabuz-Pajdzik, Janusza Krzysztofa Korczaka i Michała Zdanowskiego.

W krzyżu miłości nauka. Parafia na Szklanych Domach zaprasza na koncert wielkopostny   Niech muzyka jeszcze bardziej prowadzi ludzi ku Bogu. Materiały organizatorów

- Koncert poprowadzą znana dziennikarka Magdalena Wolińska-Riedi oraz aktor Karol Zapała. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć z nami to wydarzenie, modląc się przy relikwiach Krzyża Świętego. Będziemy też wdzięczni za wszystkie datki, bo na razie mamy dopiero połowę pieniędzy koniecznych do rozpoczęcia prac remontowych organów - zaznacza M. Zdanowski.

Na zakończenie koncertu wszystkie chóry oraz słuchacze wspólnie wykonają pieśń "W krzyżu cierpienie" w opracowaniu Stanisława Kowalczyka.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy