Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wadowice. Nowa gra terenowa muzeum papieskiego

Z okazji 104. rocznicy urodzin papieża Polaka Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zachęca do udziału w grze terenowej.

Uczestnicy będą m.in. odpowiadali na pytania: "Jakim kolegą był Karol Wojtyła?", "Co przyszły papież zawdzięcza Mieczysławowi Kotlarczykowi, a czego nauczył się od Jerzego Klugera?", "Jaką pasję dzielił z Haliną Królikiewiczówną?". Wadowickie muzeum przygotowało grę z okazji 104. rocznicy urodzin papieża Polaka wspólnie z Sherlock Wadowice i gminą Wadowice. Przeznaczona jest dla klas szkolnych oraz rodzin i grup przyjaciół.

Już w piątek 17 maja do zabawy zostaną zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W grze mogą wziąć udział maksymalnie 7-osobowe grupy uczniów z opiekunami. Pierwsza rozgrywka rozpocznie się o godz. 9, a kolejne - o 10.30, 12 i 13.30. "Z kolei w niedzielę, 19 maja, zapraszamy rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych. Gra terenowa przeznaczona jest dla zespołów liczących od 2 do 7 osób. Pierwsza drużyna rozpocznie rozgrywkę o godz. 11, a kolejne - o 12.30, 14 i 15.30" - zachęca strona internetowa placówki.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Można zgłaszać się pod numerem telefonu: 609 730 528 lub pisząc na adres e-mail: edukacja@domjp2.pl. - Nie da się ukryć, że przyjaciele i znajomi Karola Wojtyły wywarli duży wpływ na kształtowanie się jego osobowości i życiowych postaw. Także osoby, które spotykał w dorosłym życiu, wielokrotnie oddziaływały na niego i budowały świat bliskich mu wartości. Poprzez nową grę terenową chcemy przypomnieć te ważne dla Jana Pawła II postacie i spojrzeć na historię jego życia poprzez ich pryzmat - podkreśla ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor wadowickiego muzeum papieskiego.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 roku. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się K. Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy