Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zmarł Krzysztof Radwan

Muzeum Lotnictwa Polskiego poinformowało, że 14 maja po ciężkiej chorobie odszedł długoletni dyrektor tej placówki.

Krzysztof Radwan pełnił tę funkcję od 1989 do 2020 roku. Przez te lata jego główne obszary działalności ukierunkowane były na rozwój przestrzenny, infrastrukturalny i programowy muzeum.

"W latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji, połączonej z pracami naukowo-badawczymi, samolotów z czasów pionierskich lotnictwa i Wielkiej Wojny. Kolejnymi wielkimi realizacjami było otwarcie tzw. małego hangaru z ekspozycją wspomnianych samolotów, wystaw stałych - m.in. 140 silników lotniczych (jednej z największych kolekcji na świecie) oraz ekspozycji »Swego nie znacie...«, prezentującej relikty 13 wyjątkowych statków powietrznych zarówno z okresu pionierskiego dziejów lotnictwa, jak i okresu powojennego" - napisano na stronie internetowej placówki.

To dzięki działaniom K. Radwana nastąpiła rewitalizacji terenu powojskowego krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego i budowy Gmachu Głównego - jednego z najnowocześniejszych obiektów muzealnych w Polsce. Jemu też zawdzięczamy słynne i gromadzące tłumy Małopolskie Pikniki Lotnicze.

"Krzysztof odszedł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawiając po sobie dobre wspomnienia. Informacje o dacie i miejscu pogrzebu pojawią się na naszej stronie internetowej" - zapewniono.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy